Tekirdağ Şarköy de Yatırım Fırsatı

24.05.2020
A+
A-
Tekirdağ Şarköy de Yatırım Fırsatı

Şarköy’de Yatırım Fırsatı…

Tekirdağ Şarköy’de 240 m² ile 1144 m² arası villa imarlı ifrazlı arsalar. Arsaların parselasyonları yapılmıştır. İmar Durumu: 0.20 / 0.40 H=6.50 dir.

İletişim : 0216 390 54 18 / [email protected]

Resmi Evraklar İçin TIKLAYINIZ

Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Şarköy ve Çevresi Tarihi Bir Yapıya Sahiptir

Eski adıyla Ganos Kalesi şimdiki adı Gaziköy olan 130 haneli yerleşke 2700 yıllık bir tarihe sahiptir. Şarköy’e 25 km mesafedeki yörede Bizans medeniyetine ait kalıntılar ortaya çıkmıştır.

İlçedeki en önemli tarihi eser 1400’lü yıllarda Gazi Süleyman Paşa tarafından yaptırılan Cam-ı Kebir bir Osmanlı eseri olup, caminin bahçesindeki mezar taşları İslam sanatının örnekleridir. Şarköy ilçe sınırları içinde kalan ve Marmara denizi sahillerinde yer alan diğer turistik yerleşim merkezleri şöyle sıralanabilir:

Mürefte; Şarköy’e 13 km uzaklıktadır. Tertemiz kıyılara sahip olan bu kıyı
kasabası denizi, şarabı, üzümü, balığı ve Rumlardan kalma eski kalıntıları ile ünlüdür.

Eriklice; Şarköy’e 6 kilometre uzaklıktadır. Denizi, üzümü, şarabı, balığı ve
zeytini ile ünlü bir kıyı köyüdür.

Hoşköy; Şarköy’e 20 kilometre uzaklıktadır. Bu kasabanın çok eski bir tarihi vardır. Bölgede görülmeye değer tarihi Hora Feneri’nin Akdeniz ülkelerinin sayılı fenerlerinden olduğu söylenmektedir. 1876 Fransız yapısı olan Hora Feneri 96 kristalden meydana gelir ve kendi ekseni etrafında 360 derece dönerek görev yapmaktadır. Bölgenin ikinci büyük feneridir.

Uçmakdere; Şarköy’e 36 kilometre uzaklıktadır. Eşsiz doğa güzelliklerine sahiptir. Deniz, üzüm, şarap, balık ve avlanma sahası açısından önemli bir yerleşim ünitesidir. Ayrıca yamaç paraşütüne elverişli yamaçlarıyla adrenalin tutkunlarının uğrak yeri olmuştur.

 
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.