autocad hızlandırma ayarları

02.01.2018
A+
A-
autocad hızlandırma ayarları

İyi performans gösteremeyen bir yazılımla çalışmaktan daha kötü hiçbir şey olamaz. Autocad hızı donanım özelliklerine çok bağlı olmasına rağmen düzgün bir şekilde ayarlanırsa, performansı hızlandırılabilir

Bu makalede, AutoCAD’in performansını artırmak için bir kaç ipucu hazırladık. Bu ipuçlarını kullanarak herhangi bir donanım değişikliği yapmadan AutoCAD yazılımının hızını görsel olarak artırabilirsiniz.

Başlangıç ​​programlarını devre dışı bırakma

AutoCAD yazılımınızın performansını ve bilgisayarınızı hızlandıracak en etkili yöntemlerden biridir. Başlangıç ​​programlarını devre dışı bırakmak için kontrol paneline gidin ve liste görünümünde Küçük simgeler seçeneğini belirleyin. Mevcut araçlar arasından yönetim araçları seçin ve sistem yapılandırma kısayolunu seçin.

Başlangıç ​​sekmesine gidin ve listeden tüm gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın. Windows 8 ve 10 için, Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basarak görev yöneticisini başlatmanız ve aşağıdaki resimde gösterilen başlangıç ​​sekmesindeki gereksiz uygulamaları devre dışı bırakmanız gerekir.

Yazılım performansı üzerindeki etkisini görmek için tüm bu değişiklikleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Gereksiz programları kaldırın

Autocad daha hızlı çalışması için gereksiz yazılımları kaldırarak arka plan işlemleri belleğini temizleyebilirsiniz. Gereksiz tüm yazılımları kaldırın ve yalnızca gerekli yazılımı bilgisayarınızda tutmaya çalışın.

Performansı artırmak için disk alanını da temizleyebilirsiniz.

Başlat menüsündeki arama alanına Disk Temizleme yazın ve sonuçlardan Disk Temizleme aracını seçin. Araçtan C sürücüsünü seçin ve Tamam’ı tıklayın, C sürücünüzü kontrol etmek biraz zaman alacaktır. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi Clean up system files butonuna tıklayın ve tekrar OK’e tıklayın.

Geçici klasörün içeriği ve eski işletim sistemi kurulum kalıntıları gibi daha gereksiz dosya türlerini içeren yeni bir dosya listesi gelecektir. Listeden tüm onay kutularını seçin (alana yedek dosyalar ve çevrimdışı web sayfalarını bırakabilirsiniz) ve Tamam’ı tıklayın.

Donanım Ayarları

Grafikleri ve genel performansı arttırmak için donanım ivmesini açabilirsiniz. Bu özellik yalnızca ekran kartınız bir 2D ve 3D grafik API’si olan OpenGL’yi destekliyorsa kullanılabilir.

Donanım hızlandırmasını etkinleştirmek için, komut satırında 3DCONFIG yazıp Enter tuşuna basın ve ardından Efekt Ayarları panelindeki Donanım Hızlandırma düğmesini Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi açın.

Ekran kartınız OpenGL’i desteklemiyorsa, donanım ivmesi seçeneği soluklaşacaktır veya etkin değildir.

AutoCAD dosyalarını temizleme

Bazen yazılımınızın yavaş performansı sorunlu bir CAD dosyasından kaynaklanmaktadır. Kullanılmayan unsurları CAD dosyasından PURGE komutunu kullanarak daha hantal hale getirmek için kaldırabilir veya hatalarından arındırmak için AUDIT komutunu da kullanabilirsiniz.

Autocad Çizimlerini Düzeltmek için TIKLAYINIZ

Önceliği ayarla

Görev yöneticisinde, hızlı performans sağlamak için AutoCAD’in önceliğini değiştirebilirsiniz. Önceliği yüksek olarak değiştirerek, esas olarak, AutoCAD’in daha az önemli pencere süreçlerine göre öncelik kazanmasına izin veriyorsunuz.

Görev yöneticisini açmak, ayrıntılar sekmesine gidip AutoCAD ile ilgili uygulamayı seçmek için Ctrl + Alt + Del tuşlarına basın. Genellikle, acad.exe olarak adlandırılır, üzerine sağ tıklayın ve bağlam menüsünden Önceliği Ayarla’yı seçin ve ardından yukarıdaki resimde gösterildiği gibi en yüksek öncelik olan Gerçek Zamanlı’yı seçin.

Öncelik değişikliği yalnızca AutoCAD oturumunuz etkinleşene kadar etkin kalır; AutoCAD oturumunu kapattığınızda veya PC’nizi yeniden başlattığınızda ayarlar varsayılana geri dönecektir.

 

 
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.