Mimari Proje Çizim Fiyatları 2017

11.11.2017
Mimari Proje Çizim Fiyatları 2017

Tüm iş verenler, müteahhitler şüphesiz ki  hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek bir mimari çalışma beklerler. Dış cephe estetiğinden tutun, en kullanışlı  daire yapılarına kadar “tamam budur” diyebilecekleri  bir proje isterler. Bunun yanı sıra fiyatının da en uygun en ucuz olmasını beklerler. Lakin işin sonu “hayaller ve hayatlar” olur 🙂 Günümüz de mimari proje ofisleri çoğunlukla resmi dairelerde sorunsuz onaylatabilecekleri bir ruhsat projesi çizerler. Genel  olarak bakış açısı “tadilat yaparız” şeklinde olur. Elbette bu proje aynı zaman da bir uygulama projesidir ama eksikleri de kaçınılmazdır.

Fiyat meselesi  ise çok karmaşık değildir aslında. M2 şeklinde fiyatlandırma yapılır. Piyasa fiyatları dediğimiz fiyatlar bir birine çok yakındır. Bu fiyatlandırma tam da üstte tarif ettiğimiz bir projenin karşılığıdır.

Gelelim gözlerinizin fal taşı gibi açıldığı fiyatlara. Burada amaç, iz bırakacak muhteşem bir mimari tasarlamak ve gerçeğe dönüştürmek.  Tabi ki bu özveri beraberinde hatasız bir uygulama projesi getirmekte. İşte burada fiyatlar çok farklı olabilmektedir.  Tabiri caizse mimar fiyatını kendi belirlemekte.

Yani ortaya çıkan sonuç şudur. Ne istediğiniz önemli, amacınız yap sat ise talebinizde çok özellikli olmuyor. Beton yığını olması yeterli. Bilmem anlatabildik mi !

Mimari proje m2 fiyatları için TIKLAYINIZ

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. burak güllü dedi ki:

    80 büyük baslik ahır proje çizim fiyatı nedir