Yol Çizgilerinde Kullanılan Boyalar Hangileridir

14.01.2019
A+
A-
Yol Çizgilerinde Kullanılan Boyalar Hangileridir

Yol Çizgilerinde Hangi Tür Boyalar Kullanılır ?

1. Su Bazlı Boyalar

Su Bazlı Yol Boyaları;Parlak, oldukça görünür ve otoparklarda ve diğer hafif trafik alanlarında idealdir. Ekstra yansıma için cam boncuklar eklenebilir.

2. Lateks Yol Boyalar

Lateks Yol Boyaları; Isındığında sadece 1-2 dakikada hızlı kurur. Hızlı kuruma süresi gerektiren ve diğer yol boyalarına göre nemden daha az etkilenen ideal bir yol boyasıdır. Bu tip yol boyalarına cam boncuklar da eklenebilir.

3. Aseton Yol Boyaları

Aseton Yol Boyaları; Kullandığımız aseton boya, ısı uygulanmayan geleneksel kuru yol boyasıdır. Bu yol boyası en iyi kürlenmiş asfalt yüzeylerde kullanılır.

4. Termo plastik yol boyası

Termo plastik yol boyası; katı olarak başladığı, ısıtıldığında sıvı hale gelir ve soğuduğunda tekrar katı haline gelir. Sıcak Bant – Termo plastikten daha kolay uygulanır. Termo plastiğin yol boyası olarak dayanıklılığına sahiptir. Trafik yoğunluğu yüksek alanlar için tasarlanmıştır ve mükemmel kayma direncine sahiptir. Donmadan daha yüksek sıcaklıklarda uygulanır.

5. Kauçuk Yol Çizgi Boyası

Kauçuk Yol Çizgi Boyası;Yüksek aşınma direncine sahip, iyi yapışan, tuzlu suya ve kimyasallara dayanıklı, gece görüşünü kolaylaştıran pigment içeriğine sahip, hızlı kuruyan esnek yapısı ile duraklarda, park yerlerinde, yaya geçitlerinde, kaldırımlarda, otoparklarda, tenis kortlarında ve her türlü beton ve asfalt kaplı yol yüzeylerine trafik işaretlerinin çizilmesinde güvenle kullanılır.

 
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.