Doka Kalıp Nedir

11.09.2018
A+
A-
Doka Kalıp Nedir

Doka Ne Demektir ?

Doka ;  “Österreichische Doka” 1958 yılında, Stefan Hopferwieser isimli bir marangoz tarafından kurulmuştur. Doka bir Avusturya şirketidir. 2000’li yıllara uzanan süreçte Brezilya,Güney Amerika ve Kuveyt’te yeni fabrikalar kurarak, Amerika, Avrupa ve Orta Doğu pazarına açılmıştır. Doka; 1,1 milyar euro şirket cirosu ile 2018 yılında 150. yılını kutlamaktadır. 

Doka kalıp sistemleri, Dünyanın en yüksek binası burj dubai’de kullanılmıştır. Bu proje ile kalıp sistemleri konusunda Dünya inşaat sektörüne adını kalın harfler ile yazdırmıştır.

Doka Kalıp Sistemi Nedir ?

Doka; yüksek kaliteli ahşap kalıp sistemidir. Malzeme aşınmasına karşılık maksimum dayanıklılığa sahiptir. Doka, kara kalıp sistemi diye adlandırdığımız karmaşık düzene göre oldukça maliyetlidir. Ancak proje sonunda doka kalıp sistemleri, hem zaman, hem iş yükü, hem de kalite açısından fazlasıyla karlı ve avantajlıdır.  

Doka kalıp sistemleri, günümüzde yüksek katlı binalar, tüneller, barajlar, madencilik, enerji santralleri ve konutlarda kullanılmaktadır. 

Doka Kalıp Sistemi Güvenlidir !

Doka kalıp sistemi, vinç ile taşınabilir, montaja dayalı bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla iş güvenliği ve sağlığı açısından fazlasıyla önemlidir. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hıdır ali dedi ki:

    Demek doka denen şahıs buymuş

Drone ile Haritalama I Harita Mühendisliği I İnşaat Mühendisliği I İnşaat Sektörü I Emlak Sektörü I Netcad I Autocad I Autocad Civil 3D