Drone haritacılık sektöründe hız kazanıyor

28.08.2018
Drone haritacılık sektöründe hız kazanıyor

İnsansız hava araçları haritacılık sektöründe hızla yerine alıyor !

Ülkemiz de son 5 yıldır fazlasıyla yaygınlaşan drone teknolojisi, ölçme alanında hızla ilerliyor. 

Dronlar, geleneksel ölçme araçlarını ve yöntemlerini kullanma gereğini ortadan kaldırmaz, ancak drone araçlı bir ölçüm, maksimum doğruluk sağlamak için kendi bilgilerinizi çapraz kontrol etmenin mantıklı bir yoludur. Haritacılar bu şekilde veri ve hesaplamalar için iki farklı yaklaşımdan yararlanırlar. Bu aynı zamanda zaman tasarrufu için oldukça önemlidir.

Drone almayı düşünen şirketler, tek bir drone ve tek bir yazılım ile başlayabilirler. En iyi haber, iki yıl öncesine kıyasla drone’ların, hem teknolojideki hem de kullanıcı dostu olmasından dolayı daha basit ve verimli hale gelmesidir.

Hakan Pergel ;  “Piyasaya giriş noktasında, bir drone için harcayacağınız miktar 6.000 lira civarındadır, bu da küçük şirketler için bile uygun maliyetlidir” ifadelerini kullandı.

Eğitim süreci, dronlar la hiçbir deneyimi olmayan biri için bile bir günden azdır. Ve drone pil teknolojisindeki gelişmeler artık yüzde 10 daha uzun uçuş süresine ulaşıyor, böylece daha uzun süre havada kalabilirler.

Tek bir drone, uçuş başına 6 km ortalama alan kapsayabilir. Hakan Pergel “Biz ilerledikçe, drone yazılımına yapay zeka ve diğer akıllı araçlar eklenecektir. Böylece sektörümüz bu alanda daha da hızlı gelişecektir.” ifadelerine yer verdi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.