HKMO Netcad İle Protokol İmzaladı

12.11.2019
A+
A-
HKMO Netcad İle Protokol İmzaladı

HKMO’dan yapılan açıklamaya göre; Odamıza tescilli büro / şirket sahibi olarak çalışan, emeği ile bu zor ülke koşullarında mesleki etik değerlerinden ödün vermeden kaliteli hizmet vermeye çalışan siz değerli üyelerimiz ile sektörümüz arasındaki bağların güçlendirilmesi, güncel ve yeni teknolojilerle sizlerin buluşturulması ve bu teknolojilere erişimin maddi olarak kolaylaştırılması adına girişimlerde bulunduğumuzu ve sizlerden gelen talep ve başvuruları da değerlendirerek sektörümüzde yaygın olarak kullanılan Netcad adlı yazılım firması ile görüşmeler yaptığımızı, firma ile bir protokol hazırlığı içerisinde olduğumuzu sizlere duyurmuştuk.

Lisanslı yazılım kullanımının teşvik edilmesi, lisanssız kullanımdan kaynaklı ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmesi ve ekonomik koşullardan dolayı alımı güçleşen bu yazılımların daha kolay edinilebilir hale gelmesi amacıyla; Netcad firması ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Odamız ile firma arasında bir protokol imzalanmış ve Odamıza tescilli büro ve şirket sahibi üyelerimizin yararına olacak şekilde bir protokol hayata geçirilmiştir.

Odamız ile Netcad arasında imzalanan bu protokol ile özetle;

  • Odamıza tescilli büro ve şirketlere 31.01.2020 tarihine kadar yapacakları lisans alımlarında %70`e varan oranda indirim yapılacaktır.
  • 31.12.2019 tarihine kadar gerçekleştirilecek tüm lisans alımlarında indirimli fiyat üzerinden ek %5 indirim uygulanacaktır.
  • İhtiyaçlarının en az yarısını satın alan üyelerimize kalan ihtiyaçları için 3-6-12 ay süreleri boyunca demo lisans sağlanabilecektir.
  • Lisans alımlarında ödemeler vade farkı uygulanmaksızın 12 aya kadar taksitlendirilebilecektir.
  • Yeni mezun (01.01.2017 ve sonrası) büro/şirket sahibi üyelerimize temel haritacılık modülleri 3-6-12 ay arası süreli demo olarak sağlanabilecektir.
  • Lisanslar yıllık kiralama şeklinde alınabilecek, 12 aylık kiralama fiyatı liste fiyatının 1/3 ünü aşmayacak ve kiralama fiyatı üzerinden %60 indirim uygulanacaktır.
  • Odamız üyelerinin yeni özellik ve versiyonları kullanabilmeleri için belirlenecek tarihlerde ücretsiz online Netcad eğitimleri düzenlenecektir.
  • Bu haklardan sadece Odamıza tescilli büro ve şirketler yararlanabilecektir.


Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası olarak üyelerimizin yararı için gerekli girişimlerde bulunmaya devam edeceğimizi, alternatif benzer yazılımlar ile de görüşme ve müzakerelerimizin devam ettiğini, önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacağını belirterek Netcad firması ile imzalanan protokol hükümlerinden yararlanmaya başlayabileceğinizi bilgilerinize sunarız.

Kaynak : HKMO

Harita Şirketi Nasıl Kurulur ?

 
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.