SenseFly ebee ile haritalama

08.03.2017
SenseFly ebee ile haritalama

SenseFly ebee ile Haritalama

 

Doğru ortofoto ve 3D modellere dönüştürebileceğiniz yüksek çözünürlüklü havadan fotoğraf çekmek için tamamen profesyonel bir drone kullanın…

Doğru Haritalar Oluşturun

EBee, otomatik uçuşta 12 km2’ye (4.6 mi2) kadar alanı kapsayabilir, daha düşük irtifalarda küçük alanlar üzerindeki uçuşlarda, her biri için 1,5 cm’ye kadar hassas görüntüler elde edebilir.

Uçuş Becerisi Gerekmez

EBee, dünyanın dört bir yanındaki binlerce müşterinin kullandığı, piyasada en güvenilir profesyonel drone olarak bilinmektedir.. Başlatmak için eBee’yi havaya fırlatmanız yeterli. Ardından uçar, görüntüleri yakalar ve kendisi çeker. Bununla birlikte, her zaman uçuş planını değiştirebilir veya gerekirse manuel uçuş yapabilirsiniz.

Üst Düzey Güvenlik

Hafif yapısı sayesinde, eBee’nin ağırlığı sadece 700 gr dır. Darbeleri büyük ölçüde en aza indirir. Ayrıca, emniyetli bir şekilde tasarlanmış arkadaki pervanesi ve senseFly’ın çok yönlü güvenlik önlemlerini yöneten üstün otomatik pilotu bulunuyor.

Tam Çözüm

EBee paketi haritalamaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir: yüksek çözünürlüklü bir RGB kamera, piller, radyo modem ve eMotion, çok beğenilen uçuş planlama ve kontrol yazılımımız. Ardından eBee’nin görüntülerini Pix4D mapper gibi profesyonel görüntü işleme yazılımı kullanarak işleyin ve analiz edin.

 

 

EBee, beğenilen eMotion yazılımı sayesinde kolay uçuş planlaması ve yönetimi sağlar

Tercih ettiğiniz arka plan haritasını seçmeniz veya oluşturmanız yeterlidir. Ardından ortofoto almak istediğiniz bölgeyi tanımlamak için işaretlemeniz yeterlidir. Ardından istediğiniz zemin çözünürlüğünü belirtin (piksel başına 1,5 cm / 0,6 inç’e kadar) ve gerekli görüntü değerlerini ayarlayın.

Geri kalan kısım otomatik tir. eMotion, GPS yol işaretlerine dayalı olarak otomatik bir uçuş planı oluşturur, eBee’nin gerekli irtifasını hesaplar ve güvenli uçuşa hazırlanır

Görevinizin başarısını sağlamak için eMotion, güven artırıcı bir simülasyon modu sunuyor. Bu sanal uçuş, rüzgar kuvveti ve yönünü taklit eder ve fırlatma öncesi gereken tüm uçuş planı iyileştirmelerini yapmanızı sağlar.

Hiçbir şey eBee’den daha kolay değildir. Motoru çalıştırmak için drone’u üç kez sallayın, daha sonra havaya fırlatın. ebee’nin eMotion yazılımı, uçağın temel uçuş parametrelerini, pil seviyesini ve görüntü elde etme sürecini gerçek zamanlı olarak görüntülerken eBee Ag’ın otomatik pilotundaki yapay zeka, uçağın her yönünü kontrol etmek ve optimize etmek için dahili IMU ve GPS verilerini sürekli olarak analiz eder. Bu güvenli otomatik pilot, ayrıca güvenlik ve güvenliği daha da artıran çok çeşitli zeki emniyetli davranışları yönetir.

Bir ayarlama yapmanız mı gerekiyor?

Drone’un uçuş planını ve iniş pistini uçuş ortasında yeniden programlayın. Veya herhangi bir sorunun olması halinde, durumunu derhal yerine getirmesini, kalktığı yere dönmesini bildirin.

Uçuşunuzun görüntülerini ön izleme, coğrafi etiket ekleme ve düzenleme için eMotion’un Uçuş Veri Yöneticisi’ni kullanın. Ardından, bunları Pix4D mapper Pro gibi seçtiğiniz profesyonel görüntü işleme yazılımına aktarın.

Sadece birkaç tıklamayla, eBee’nin yüksek çözünürlüklü hava görüntülerini, ortofoto olarak bilinen coğrafi referanslı ortofoto raster, dijital yüzey modeli ve nokta bulutuna dönüştürebilirsiniz. Bunlar, kontur çizgileri ve 3D kafesler gibi diğer çıktılarla birlikte çok çeşitli endüstri yazılımlarıyla uyumludur.

Teknik Özellikler

Yurtdışı fiyatı 12 bin dolar olan SenseFly ebee’nin özelliklerini inceleyelim

Donanım

Ağırlık (kamera dahil) : Yaklaşık. 0,69 kg (1,52 lbs)
Kanat açıklığı: 96 cm (38 inç)
Malzeme: EPP köpük, karbon yapı ve kompozit parçalar
Motor: Elektrikli itici pervane, 160 W fırçasız DC motor
Pil: 11.1 V, 2150 mAh
Kamera (ürünle verilir): WX (18.2 MP)
Kameralar (isteğe bağlı): G9X, S110 NIR / RE, Sequoia, termoMAP
Taşıma Çantası boyutları: 55 x 45 x 25 cm (21.6 x 17.7 x 9.8 inç)

Uçuş Bilgileri

Maksimum uçuş süresi: 50 dakika
Nominal seyir hızı: 40-90 km / saat (11-25 m / s veya 25-56 mph)
Radyo bağlantısı aralığı: 3 km’ye (1,86 km)
Maksimum kapsama alanı (tek uçuş) : 12 km² / 4,6 mi² (974 m / 3,195 ft yükseklik AGL’de)
Rüzgar direnci: 45 km / saate kadar (12 m / s veya 28 mil / saat)
Yer Ölçme Mesafesi (GSD): Piksel başına 1,5 cm’ye (0,6 inç’e kadar)
Nispi ortomozik / 3D model doğruluğu: 1-3x GSD
Yatay / dikey doğruluk (GCP’ler ile birlikte): 3 cm’ye (1.2 inç) / 5 cm’ye (2 inç’e kadar)
Yatay / dikey doğruluk (GCP’ler yok): 1-5 m (3.3-16.4 ft)
Multi-drone işlemi: Evet (havadan orta çarpışmadan kaçınma dahil)
Otomatik 3D uçuş planlaması: Evet
Doğrusal iniş doğruluğu: Yaklaşık. 5 m (16.4 ft)

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.