Havadan Çekilmiş En iyi Drone Fotoğrafları

07.10.2019
Havadan Çekilmiş En iyi Drone Fotoğrafları

Şimdiye Kadar Havadan Çekilmiş En iyi Drone Fotoğrafları

Drone fotoğrafçılığı son yıllarda fazlasıyla artmış durumda, artık çoğu yeni insansız hava aracı, harika fotoğraflar ve videolar yakalayabilen yüksek kaliteli kameralarla donatılmış olarak geliyor. Görüntüler daha iyi ve daha iyi hale geliyor. 

Aşağıda gördüğünüz fotoğraflardan bazılarını Dronestagram ve Skypixel fotoğraf yarışmasından alıntılayarak yayınladık.

Göl Kenarında Yumurta Heykelleri

Doğu Gölü, Wuhan Çin’deki nehir ve karayolları yanından ilginç bir görünüm, öpüşen yumurta gölünün yakınındaki heykelleri göstermektedir. 

Bourtange’daki Yıldız Kalesi

Fort Bourtange aslen 1593 yılında, Almanya ile Groningen şehri arasındaki yolu korumak ve kontrol etmek için Hollanda’da inşa edildi. 

Mont Saint Michel Siste

Bu nefes kesici çekim, çarpıcı sabah sisinde yıkanmış ünlü Fransız manastırı Mont Saint Michel’i gösteriyor. Bu görüntü aynı zamanda 2018 Skypixel yarışmasının büyük ödülü olarak seçildi . 

Petra Leary’nin Günlüğü

Bu görüntü, ödüllü hava fotoğrafçısı Petra Leary’nin “Daily Geometry” adlı dizisinin bir parçası.

Köpek Balığı ve Turistler

Meksika, La Paz Körfezi’nin sularında, her yıl bir çok insan yüzlerce köpek balığının saldırısına uğruyor. Bu görüntü bazı turistlerin bu köpek balıklarından korkmadığını gösteriyor

Dökülen Kandan Kurtarıcı

Bu, Saint Petersburg’da Rusya’daki bir kilisenin muhteşem bir görüntüsüdür. Dökülmüş Kan Üzerindeki Kurtarıcı Kilisesini gösterir.

Dünyanın Gözü

İzlanda’dan gelen muhteşem bir fotoğraf, Gözyaşı Nehri döken Mother Nature’ın renkli bir gözüne benzeyen muhteşem bir doğa harikası. Gayzer Strokkur’un bu mükemmel görüntüsü Mavic Pro dronu kullanılarak yakalandı ve Sky Pixel yarışmasına gönderildi. 

Issız Bir Kolej / Abhazya

Bu Abhazya kırsalın güzel bir manzara. 1990’larda etnik temizliğin yaşandığı bölgenin bir parçası olduğu için trajik bir geçmişe sahip muhteşem bir yapı. İnsanlar evlerinden atıldı, vahşice öldürüldü ve zulüm edildi. Şimdi ıssız bir tarihe sahip.

Yunuslar

Yunuslar harika, değil mi ? Batı Avustralya kıyılarındaki inanılmaz berrak sularda çekilmiş muhteşem bir fotoğraf

Bagan Sunrise

Bu muhteşem drone fotoğrafı, Myanmar’ın Bagan kentinde Witold Ziomek tarafından çekildi. Sıcak hava balonları ile yeniden süslenmiş bu antik mimari fotoğrafı yakalamak için bir Mavic Pro kullanıldı

Kırmızı Tren

Gökyüzünde süzülen bir drone tarafından çekilmiş muhteşem bir fotoğraf. İsviçre’nin karla kaplı dağlarından geçen fantastik bir kırmızı tren.

Lotus Tapınağı

Bu kesinlikle halihazırda hayranlık uyandıran bir ibadet tapınağının nefes kesen bir görüntüsü. Lotus Temple, Delhi, Hindistan’da bulunur ve çiçek şekli ile ünlüdür. 

Roma Kolezyum

Roma Kolezyum yerden ve birçok açıdan inanılmaz bir manzaradır. Bu bir mimari mucize ve tarihimizin muhteşem bir manzarası. 

Su Aygırları

Bu banyo su aygırları görüntüsü, Dronestagram’ın 2018 drone fotoğrafçılık ödüllerinde birincilik ödülü kazandı . Fotoğrafçı Martin Sanchez şöyle dedi. “Bu, Tanzanya’ya yaptığım gezinin en önemli bölümüydü. Süper olan dev su aygırı partisi inanılmazdı.”

Basilica Del Voto Nacional

Ekvador, Quito ufkuna hükmeden bir Roma Katolik kilisesi olan Basilica del Voto Nacional’ın güneş banyosunun muhteşem manzarası. Şaşırtıcı kilise, Papa tarafından 1985 yılında kutsandı ve bölgenin en büyük cazibe merkezlerinden biri. Ayrıca Alex Javier, Phantom 4 Pro‘yu kullandı

Kwinana Plajı

Batı Avustralya, Kwinana’nın şaşırtıcı derecede güzel plajlarının muhteşem havadan görünümü. Bu görüntü, Ampronco tarafından Dronestagram’a gönderilen benzer şekilde şaşırtıcı resimlerden oluşan bir koleksiyonun parçasıdır. 

Futbol Adası

Futbolun bir tutku olduğu Norweigan Lofoten adalarının fantastik manzarası. Fotoğrafçı bu görüntüyü güzelce özetliyor:

“Fotoğraf, takım adaların sadece 500 nüfusu olan Henningsville adlı köylerinden birinde çekildi. Köylüler temelde bir yaşam için balık tutmaya güveniyorlar. Ancak böyle sert bir ortamda, böyle uzak bir kasaba ve kasaba hala böyle bir güzel futbol sahası, köylülerin futbol sevgisini ve yerel yönetimlerin futbol sporuna verdiği desteği görmeye yetiyor. “

Kutup Ayısı Buzun Üstünde

Bir Phantom 4 Pro kullanarak yakalanan 2017 yılı Skypixel ödülüne layık görüldü. Buzlu adacıklara sıçrayan yalnız bir kutup ayısı. Fotoğrafçı Florian Ledoux; “Sevgili gelecek nesil, umarım yaban hayatını şimdi olduğu gibi ileride de görmeye devam edeceğiz.”

Saksun

Saksun, Faro’nun Streymoy adasının kuzeybatı kesiminde yer alan küçük bir köydür. Köy, nefes kesen doğa manzarasına sahip muhteşem dağlarla çevrilidir. Yerel kilisenin bu şaşırtıcı görüntüsü Mavic Pro’yu kullanarak Ian Montgomery tarafından yakalandı ve Sky Pixel yarışmasına katıldı.  

Dünya’nın Atığı

Bu görüntü, endüstriyel atıkların manzaraya verdiği hasarı gösteren fotoğraf koleksiyonunun bir parçasıdır. Güzel renk dalgaları göstermesine rağmen, bu hava fotoğrafları aslında insanlığın yaşadığımız dünyaya verdiği hasarı gösteriyor. 

Santa Maddalena Köyü, İtalya

Bu inanılmaz fotoğraf, İtalya’daki Santa Maddalena’nın güzel yeşil tepelerini ve çevresini gösterir. El yapımı bir dronun yarattığı renkli bir doğa görüntüsü.

Tekneler

Bir tekne yarışı ya da bir çeşit organizasyon.

Kartal Kuş bakışı

Dronun havadan çekimleri harika, birde kartalın kadraja yakalanması !

 
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.