leica DJI drone 2018

18.08.2018
leica DJI drone 2018

Leice DJI ortak ürünü Aibot drone piyasaya sürüldü

Leice DJI ortak ürünü Aibot drone piyasaya sürüldü

Leica Aibot UAV, DJI’nin hava platformuna (M600 Pro) dayanan çok rotorlu bir hava aracıdır ve 3D haritalama verilerinin hızlı bir şekilde elde edilmesi için tasarlanmıştır.  UAV üreticisi DJI ile ortaklaşa geliştirilen yeni teknoloji, kullanıcıların yukarıdan toplanan milyonlarca veri noktasını işlemesine ve analiz etmesine ve verileri uygulanabilir bilgiler için görselleştirmesine olanak sağlıyor.

Leica Geosystems’ın Cyclone ve Cloudworx da dahil olmak üzere mevcut yazılım çözümleri paketiyle tamamen entegre edilmiş Aibot, Leica, kullanıcılarının inşaat projeleri, yüzey model ve ortofoto üretimi için Leica Aibot’dan yararlanabileceğini söylüyor. Leica Geosystems’ın UAV teknolojisi, kullanıcı dostu ve yenilikçi bir arayüzle daha kısa sürede eksiksiz bir veri elde etmeyi, veri toplama yöntemleriyle zaman, maliyet ve çabayı azaltmayı mümkün kılıyor.

Aibot, GPS ve RTK, 24 dakikalık ortalama uçuş süresi ile 160 dönüm araziyi kolayca tarayabilirsiniz. 540 x 582 x 632 mm’ye kadar katlanır ve 9,1 kg ağırlığındadır. Maksimum 6 kg’a kadar olan yükü kaldırabilir. Mevcut sensörler, tam çerçeve Sony aR7II ve APS-C aynasız a6300 içerir

Kontrol için özellikle Aibot için tasarlanmış olan skyCAPP uçuş yürütme uygulamasını içerir. Bir tablet üzerinde çalışır. Kullanıcının uçuş sırasında dronu yönetmesini sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. samet kırım dedi ki:

    fiyatı nedir acaba

    1. Kent Harita Eğitim dedi ki:

      liste fiyatları hakkında net bilgiye sahip değilim. Ancak farklı dronelar bakarsanız. https://www.kentharita.com/2018de-satin-alinacak-en-iyi-7-drone/ bu linkten inceleyebilirsiniz